Menu

Vydat knihu vlastním nákladem není vůbec složité. Možnosti jsou skutečně rozsáhlé a malý počet výtisků od jedné knihy dnes již není žádným problémem. Co však problém pro většinu autorů je, to je kvalita!

Každá chybička v knize pak působí nesmírně neprofesionálně. Autor sice investuje nemalé peníze do výroby knížky, tu si však koupí jen minimum čtenářů. Důvodem přitom může být nejen neprofesionální vzhled knihy a její špatná kvalita, ale třeba i to, že není dobře zajištěna distribuce a knížku prakticky není kde koupit. Zadáte-li výrobu knihy u nás, postaráme se, aby vše bylo tak, jak má být.  Co to znamená? 

 

Vezmeme na sebe roli produkčního, který se postará o následují věci:

 • Domluvíme pro vás jazykovou a stylistickou korekturu knihy, aby byl text v naprostém pořádku. 
   
 • Domluvíme vám kompletní přípravu knihy do tisku v grafickém studiu. Grafici navrhnou obálku knížky a celou knihu do tisku připraví. 
   
 • Vyřídíme, aby vaše kniha měla ISBN, pokud si přejete, aby ho měla.
   
 • Poskytneme vám konzultaci ohledně vzhledu knížky - jaký typ vazby by byl pro vaši knihu nejlepší, jaká kvalita papíru, jestli zvolit paperback nebo pevné desky, zda si nechat udělat na knihu přebal, jaký zvolit rozměr knihy apod.
   
 • Poradíme, jaké povinnosti musíte při vydání knihy ze zákona splnit. (Co musí být ze zákona uvedeno přímo v knize, kolik výtisků musíte povinně odeslat a kam apod.) Kdo nechce, aby jeho kniha měla ISBN, na toho se tato zákonná opatření nevztahují.
   
 • Necháme pro vás zpracovat kalkulaci ceny tisku nejméně od dvou tiskáren a dáme vám vybrat. Budete-li stát o náš názor, rádi vám s výběrem tiskárny poradíme.
   
 • Zadáme knihu k výrobě do tiskárny, kterou jste si vybrali a vše potřebné s tiskárnou domluvíme. (Platíte fakturu přímo tiskárně, neplatíte nám. Nic si k ceně nepřihazujeme. Platíte jen cenu, kterou požaduje tiskárna.)

  

CENOVÉ PODMÍNKY: 

 • Nám platíte pouze za produkční služby, tedy za čas, který strávíme tím, že budeme pro vás vše domlouvat a že budeme vaši zakázku hlídat a opečovávat, aby na jejím konci byla kvalitně vyrobená kniha. Cena za výše uvedené produkční služby je 6000 Kč.
   
 • Jazykovému korektorovi zaplatíte za jazykovou a stylistickou korekturu textu. Zkušeného a spolehlivého korektora vám domluvíme.
   
 • Grafickému studiu zaplatíte za grafické služby (přípravu knihy do tisku, návrh obálky apod.). Grafika vám opět domluvíme. Spolupracujeme jen s osvědčenými, spolehlivými a zkušenými profesionály, kteří pro nás pracují pravidelně a opakovaně.
   

 • Tiskárně zaplatíte za vytisknutí knihy, zabalení a dopravu knihy na určené místo k vám. (Cenu budete znát předem, na základě předložených kalkulací jste si tiskárnu sami vybrali.) Nic si k ceně nepřirážíme, platíte cenu tiskárny tiskárně.
   

 • Právníkovi zaplatíte za kontrolu distributorské smlouvy, tedy pokud se vás týká otázka knižní distribuce. Jsme schopni zprostředkovat takovou službu za výhodnější cenu, než jaká je na trhu běžná. Pokud si nepřejte kontrolu smlouvy, nemusíte si stuto lužbu objednávat.
   

 • Agentuře za produkční služby, jazykovému korektorovi, grafickému studiu a právníkovi se platí vždy předem. V případě tiskárny to bude dle individuální dohody s tiskárnou. Pokud ale tisknete u tiskárny poprvé, většinou všechny požadují také úhradu předem, nebo minimálně platbu zálohy ve výši 50% z celkové ceny zakázky.
   

 • VÝHODY SLUŽBY:

 • Většinou jsme schopni zajistit výhodnější cenu tisku, než sám autor. To je dáno tím, že víme, na které tiskárny se obracet v případě různých typů publikací a také s tiskárnami spolupracujeme častěji, tudíž nám nabízejí výhodnější ceny. V případě tisku při využití této služby tedy autor většinou výrazně ušetří.
   
 • Autor se nemusí téměř o nic starat. Celý proces hlídáme a na autora se obracíme jen v případě, že musí zodpovědět otázky, na které nikdo jiný odpovědět nemůže.
   
 • V rámci služby KOMPLETNÍ KNIHA podpoříme vydání vaší knihy na našem webu www.mamtalent.cz a také na naší FB stránce. Pokud nám zdarma poskytnete několik kusů vaší knížky jako cenu do soutěže, můžeme knihu podpořit i nějakou soutěží na sociálních sítích nebo na tomto webu. To se samozřejmě týká jen těch autorů, kteří chtějí svou knížku prodávat veřejnosti.

   
 • REFERENCE:


  Situace mě donutila učinit rozhodnutí, vydat knihu vlastním nákladem. Jelikož jsem byl nějaký čas zastupován agenturou www.mamtalent.cz, kontaktoval jsem je s dotazem na vydání knihy. Byla spuštěna placená služba KOMPLETNÍ KNIHA. Hlavní důvod, proč jsem se pro službu rozhodl, bylo domluvení distributora. Bez nějaké vstupní brány ke čtenářům pro mě postrádal vlastní náklad smysl. Na všechny dotazy během celého procesu jsem vždy dostal odpověď, agentura pohlídala, aby v knize nechyběly nějaké údaje, aby mě kvůli tomu třeba neodmítla distribuce. Někomu přijde zbytečné za takovéto služby někomu platit, aby to celé koordinoval. Ale na podmínky vyjednané agenturou v tiskárně, bych se sám nikdy nedostal. Takže ve finále to bylo i výhodné rozhodnutí. Člověk měl minimum starostí a zařizování, kniha byla za několik měsíců na světě a ten den ještě v prodeji.

  Ergall
  (emailový kontakt má redakce k dispozici a v případě zájmu Váš dopis předáme)

   

 • OBJEDNÁVKY:

        V případě zájmu objednávejte službu u vedoucí centra služeb, Bc. Žanety Vojtíškové Fleknové: vojtiskova(zavináč)mamtalent.cz